“FARG’ONAAZOT” АКЦИЯДОРЛИК ЖАМИЯТИ МАТБУОТ ХИЗМАТИ РАҲБАРИ ФАРҒОНА ШАҲАР ХОКИМЛИГИНИНГ ФАХРИЙ ЁРЛИҒИ БИЛАН ТАҚДИРЛАНДИ
Фарғона шаҳридаги “Афросиёб” тантаналар саройида вилоят оммавий ахборот воситалари ходимлари, ноширлар, матбаачилар, фахрий журналистлар ҳамда жамоат ташкилотлари вакиллари учун 27- июнь “Матбуот ва оммавий ахборот воситалари ходимлари куни” муносабати билан байрам тадбири ташкил этилди.
Байрам кечасида Фарғона вилоятини ижтимоий-иқтисодий юксалтириш ишига қўшган муносиб ҳиссаси, ижтимоий фаоллиги ва ташаббускорлиги, самарали хизматлари ва ўз вазифасига сидқидилдан ёндашуви учун ҳамда 27 июнь - Матбуот ва оммавий ахборот воситалари ходимлари куни муносабати билан бир гуруҳ матбуот ва оммавий ахборот воситалари ходимлари, блогерлар вилоят ҳокимининг фахрий ёрлиғи, ташаккурномаси ҳамда қимматбаҳо эсдалик совғалари билан тақдирландилар.
Байрамда, жамиятда демократик қадриятларни қарор топтириш, фуқароларнинг ахборот соҳасидаги конституциявий ҳуқуқларини таъминлаш, дунё ва мамлакат ичида содир бўлаётган  ижтимоий-сиёсий жараёнлар, воқеа-ҳодисалар ҳақида тезкор ва ҳаққоний ахборот етказиш борасидаги хизматлари учун “Farg’onaazot”  АЖ матбуот хизмати раҳбари Маннонхон Тилляходжаев Фарғона шаҳар хокимлигининг Фахрий ёрлиғи билан тақдирланди.
Байрам тадбирида элимиз ардоғидаги санъаткорлар ахборот воситалари ходимларига ўзларининг куй-қўшиқларини билан муборакбод этдилар. Байрамда янграган куй-қўшиқлар, ўйин-кулгулар тўкин дастурхон атрофида тўпланган ОАВ ходимлари ёдида узоқ вақт қоладиган бўлди.

РУКОВОДИТЕЛЬ ПРЕСС-СЛУЖБЫ АКЦИОНЕРНОГО ОБЩЕСТВА "ФЕРГАНАЗОТ" НАГРАЖДЕН ПОЧЕТНОЙ ГРАМОТОЙ ХОКИМИЯТА ГОРОДА ФЕРГАНЫ
В Фергане во Дворце торжеств "Афросиеб" для работников средств массовой информации, издателей, полиграфистов, почетных журналистов и представителей общественных организаций было организовано праздничное мероприятие, посвященное 27 июня "Дню работников прессы и средств массовой информации".
В праздничный вечер за достойный вклад в дело социально-экономического подъема Ферганской области, социальную активность и инициативность, эффективные услуги и добросовестный подход к исполнению своих обязанностей, а также в связи с 27 июня - Днем работников печати и средств массовой информации группа работников прессы и средств массовой информации, блогеров была награждена Почетной грамотой, благодарственным письмом и ценными памятными подарками хокима области.
На празднике руководитель пресс-службы АО "Ферганазот" Маннонхан Тилляходжаев был награжден Почетной грамотой хокимията города Ферганы за заслуги в укреплении демократических ценностей в обществе, обеспечение конституционных прав граждан в информационной сфере, оперативное и правдивое информирование о происходящих в мире и внутри страны социально-политических процессах и событиях.
На праздничном мероприятии артисты из нашего народа поздравили работников средств массовой информации со своими песнями. Прозвучавшие на празднике мелодии, веселье надолго остались в памяти собравшихся за праздничным столом работников СМИ.