Bugun korxonamizda Favqulodda vaziyatlar boshqarmasining Obyektda yong‘in xavfsizligini ta’minlash bo‘limi shaxsiy tarkibi uchun navbatdagi davra suhbati bo‘lib o‘tdi. Mavzu hammamiz uchun dolzarb – “Diniy ekstremizm va terrorizmga qarshi kurash”
Uchrashuvda so‘zga chiqqan Komplaens nazorati xizmati boshlig‘i G‘ofurjon Jabborov xodimlar ongida mafkuraviy immunitetni shakllantirish, ularni yot g‘oyalar ta’siridan himoya qilish hamda milliy va ma’naviy qadriyatlarga sadoqat bilan yondashish zarurligini ta’kidladi.
Shuningdek, jamiyat boshqaruvi raisining maslahatchisi E’zozxon Abdullayeva o‘z ma’ruzasida diniy ekstremizmning ijtimoiy-psixologik omillari, uning inson ongiga ta’siri hamda axborot xavfsizligi va kiberxavfsizlik masalalariga alohida to‘xtalib o‘tdi.
Tadbir ochiq muloqot shaklida o‘tkazilib, ishtirokchilar o‘z fikr va takliflarini bildirishdi, shuningdek, mutaxassislardan amaliy tavsiyalar olish imkoniyatiga ega bo‘lishdi.

Сегодня на нашем предприятии для личного состава отдела обеспечения пожарной безопасности на объектах Управления по чрезвычайным ситуациям Ферганской области состоялся очередной круглый стол. Тема мероприятия, актуальная для всех нас, «Борьба с религиозным экстремизмом и терроризмом».
В ходе встречи начальник службы комплаенс-контроля Гофуржон Джабборов подчеркнул необходимость формирования у сотрудников идеологического иммунитета, защиты их от влияния деструктивных идей, а также воспитания верности национальным и духовным ценностям.
Советник председателя правления Общества Эъзозхон Абдуллаева в своём докладе подробно остановилась на социально-психологических причинах экстремизма, его воздействии на сознание человека, а также уделила особое внимание вопросам информационной безопасности и кибербезопасности.
Мероприятие прошло в формате открытого диалога, в ходе которого участники смогли высказать свои мнения и предложения, а также получить от специалистов практические рекомендации.