Korxonada o‘z milliy g‘ururimiz, o‘zligimiz, o‘zbek xalqining yuragidan joy olgan buyuk sana — 21-oktabr – O‘zbek tili kuni munosabati bilan jamiyatimiz ijodkor xodimlari ishtirokida “Ijod kechasi” o‘tkazildi.
Kechani korxonamiz kasaba uyushmasi qo‘mitasi raisi Ilhom Abduvohidov ochib berdi.
- O‘zbek tili — bu xalqimizning ma’naviy boyligi, tariximizning abadiy guvohi, millatimizning yuragi! Shu munosabat bilan korxonamizda o‘tkazilayotgan “Ijod kechasi” sizu bizga nafaqat ma’naviy zavq, balki iqtidorli xodimlarimizning iste’dodini namoyon etish imkonini ham beradi – dedi u o‘z so‘zida.
Boshqaruv raisi maslahatchisi E’zozxon Abdullayeva xodimlarimiz orasidan bular kabi mahoratli, iqtidorli ijodkorlar bizlarning faxrimiz ekanligini ta’kidlab o‘tdi.
Kechaga taklif etilgan so‘z sehri bilan yuraklarga iliqlik bag‘ishlaydigan ijod ahli — AK-72 M sexi sozlovchi – chilangari Bahromjon Mashrapov hamda Idoraviy harbiylashtirilgan qo‘riqlash boshliq o‘rinbosari Murodjon Mirzayevlar o‘zlarining she’rlari, ijod mahsullarini tadbir qatnashchilariga o‘qib eshittirdilar. Dildan suhbat qurdilar.
Kecha so‘nggida Bahromjon Mashrapov o‘zining “O‘zimni topmadim nigohlaringdan” nomli kitoblarini jamiyatimiz kutubxonasi va mazmunli savollar bergan xodimlarga taqdim etdi.

НА ПРЕДПРИЯТИИ СОСТОЯЛСЯ ТВОРЧЕСКИЙ ВЕЧЕР ПОД ДЕВИЗОМ «ГОСУДАРСТВЕННЫЙ ЯЗЫК – ДУША НАЦИИ»
В преддверии праздника Дня узбекского языка – 21 октября, в актовом зале предприятия прошёл тёплый и душевный творческий вечер под девизом «Государственный язык – душа нации». Мероприятие было посвящено прославлению богатства, красоты и духовной ценности узбекского языка, ставшего символом национальной гордости.
С приветственным словом выступил председатель профсоюзного комитета общества Ильхом Абдувахидов. После этого на сцену были приглашены талантливые сотрудники предприятия — слесарь-наладчик цеха АК-72 М Бахромжон Машрапов и заместитель начальника ведомственной военизированной охраны Муроджон Мирзаев.
Поэты прочитали патриотические стихи, воспевавшие узбекский язык, родину и народ, а также лирические, юмористические стихи. Их выступления вызвали бурные аплодисменты, создав в зале атмосферу вдохновения и приподнятого настроения.
В завершение вечера состоялась беседа с поэтами в формате вопросов и ответов. Кроме того, Бахромжон Машрапов представил собравшимся свой новый поэтический сборник.
Творческая встреча стала не только праздником родного языка, но и ярким свидетельством высокого духовного и культурного потенциала коллектива предприятия.