KORXONAMIZDA “NAVRO‘Z” UMUMXALQ BAYRAMI YUQORI KAYFIYATDA NISHONLANDI
Ayni kunlarda xalqimizning eng qadimiy va bebaho ma’naviy meroslaridan biri — Navro‘z umumxalq bayrami yurtimiz bo‘ylab “Navro‘zni ulug‘lash – insonni ulug‘lashdir!” degan ezgu g‘oya asosida keng ko‘lamli madaniy-ma’rifiy tadbirlari yuqori saviyada nishonlanmoqda.
Mazkur bayram doirasida jamiyatimizda ham ko‘tarinki ruhdagi tantanali tadbir tashkil etilib, u korxonaning faollar zalida o‘tkazildi. Tadbirda Kasaba uyushmasi qo‘mitasi raisi hamda tarkibiy bo‘linmalarda mehnat qilayotgan faol ishchi-xodimlar ishtirok etdi.
Bayram dasturi doirasida Marg‘ilon musiqali maqom teatri san’atkorlari ishtirokida professional konsert dasturi tashkil etildi. Yuqori badiiy saviyada ijro etilgan kuy-qo‘shiqlar va raqqosalar chiqishlari ishtirokchilarga unutilmas taassurotlar ulashdi.

НА НАШЕМ ПРЕДПРИЯТИИ ОБЩЕНАРОДНЫЙ ПРАЗДНИК «НАВРУЗ» БЫЛ ОТМЕЧЕН В ПРАЗДНИЧНОЙ АТМОСФЕРЕ
В эти дни один из древнейших и бесценных духовных символов нашего народа — праздник Навруз — широко отмечается по всей стране на высоком организационном и содержательном уровне под девизом: «Прославляя Навруз — прославляем человека!».
В рамках праздничных мероприятий в нашем обществе также было организовано торжественное мероприятие, которое состоялось в актовом зале предприятия. В мероприятии приняли участие председатель Профсоюзного комитета, а также активные работники различных структурных подразделений.
В соответствии с программой праздника был организован профессиональный концерт с участием артистов Маргиланского музыкального театра макома. Исполненные на высоком художественном уровне музыкальные произведения, песни и выступления танцевальных коллективов подарили участникам незабываемые впечатления.