KORXONADA XALQARO ISO SERTIFIKATLARINI TOPSHIRISH MAROSIMI BO‘LIB O‘TDI
Joriy yilning 23-oktabr kuni jamiyatining majlislar zalida ISO 9001:2015, ISO 14001:2014 va ISO 50001:2018 xalqaro standartlari bo‘yicha sertifikatlarni topshirish tantanali marosimi bo‘lib o‘tdi. Mazkur sertifikatlar korxonada sifat menejmenti, ekologik boshqaruv va energiya samaradorligi sohalarining yuqori darajada yo‘lga qo‘yilganini tasdiqlaydi.
Tadbirda korxona boshqaruv raisi G‘ulomjon Soliyev, “Indorama” kompaniyasi ekspertlari — mr. Bhat va mr. Bala, tarkibiy bo‘linma rahbarlari hamda xalqaro ISO standartlarini joriy etish uchun mas’ul mutaxassislar ishtirok etdilar.
Tadbirni mr. Bala olib bordi. U so‘zga chiqib, so‘nggi uch oy davomida ISO standartlarini joriy etish bo‘yicha amalga oshirilgan ishlar, jumladan aniqlangan nomuvofiqliklarning bartaraf etilgani haqida batafsil ma’lumot berdi.
Jamiyat boshqaruv raisi G‘ulomjon Soliyev o‘z nutqida xalqaro ISO sertifikatlarini qo‘lga kiritish korxonaning o‘z mahsuloti bilan jahon bozorlariga chiqishi, ishlab chiqarilayotgan mahsulotni raqobatbardoshligini oshirish, ishlab chiqarish jarayonlarining samaradorligini ta’minlash hamda ekologik xavfsizlik va energiya tejamkorligini mustahkamlashda muhim ahamiyat kasb etishini ta’kidladi.
“Indorama” kompaniyasi eksperti mr. Bhat o‘z chiqishida xalqaro standartlarning joriy etilishi “Farg‘onaazot” AJning zamonaviy, barqaror rivojlanayotgan va qishloq xo‘jaligi uchun mineral o‘g‘itlar ishlab chiqaruvchi korxona sifatidagi obro‘sini yanada mustahkamlashini qayd etdi. U sifat, ekologik xavfsizlik va energiya tejash doimo dolzarb yo‘nalishlar bo‘lib qolishini ta’kidladi.

НА ПРЕДПРИЯТИИ СОСТОЯЛАСЬ ЦЕРЕМОНИЯ ВРУЧЕНИЯ МЕЖДУНАРОДНЫХ СЕРТИФИКАТОВ ISO
Повышение качества, экологической ответственности и энергоэффективности – в центре внимания предприятия.
23 октября в актовом зале предприятия прошла торжественная церемония вручения международных сертификатов ISO 9001:2015 (система менеджмента качества), ISO 14001:2014 (экологический менеджмент) и ISO 50001:2018 (энергоменеджмент), подтверждающих высокий уровень системы менеджмента качества, экологического управления и энергоэффективности предприятия.
В мероприятии приняли участие председатель правления АО «Farg‘onaazot» Гуломжон Солиев, эксперты компании «Indorama» — mr. Bhat и mr. Bala, руководители структурных подразделений общества, а также специалисты, ответственные за внедрение международных стандартов ISO.
Церемонию вёл mr. Bala, который представил обзор проведённой за последние три месяца работы по внедрению стандартов ISO, включая устранение несущественных несоответствий и повышение эффективности внутренних процессов.
В своём выступлении председатель правления АО «Farg‘onaazot» Гуломжон Солиев отметил, что получение международных сертификатов ISO является признанием системной и ответственной работы коллектива предприятия. Он подчеркнул, что внедрение международных стандартов способствует совершенствованию производственного менеджмента, рациональному использованию ресурсов и снижению воздействия на окружающую среду.
Эксперт компании «Indorama» mr. Bhat, выступая перед участниками церемонии, отметил, что внедрение стандартов ISO укрепляет деловую репутацию АО «Farg‘onaazot» как современного, экологически ответственного предприятия, производящего минеральные удобрения для сельского хозяйства. Он подчеркнул, что качество продукции, охрана окружающей среды и энергоэффективность — это три ключевых направления, которые должны постоянно находиться в фокусе внимания компании.
В завершение мероприятия представитель органа сертификации торжественно вручил руководству предприятия международные сертификаты ISO 9001:2015, ISO 14001:2014 и ISO 50001:2018, подтвердив высокий уровень организации и управления на АО “Farg‘onaazot”.