14-YANVAR — VATAN HIMOYACHILARI KUNI MUNOSABATI BILAN TANTANALI TADBIR TASHKIL ETILDI
14-yanvar — Vatan himoyachilari kuni hamda O‘zbekiston Respublikasi Qurolli Kuchlari tashkil topganining 34 yilligi munosabati bilan jamiyatimizda “Milliy armiya — Ona yurt qalqoni, tinchligimiz posboni!” shiori ostida tantanali ma’naviy-ma’rifiy tadbir bo‘lib o‘tdi.
Mazkur tadbirda korxona rahbariyati, kasaba uyushmasi qo‘mitasi vakillari, Sharqiy harbiy okrug ofitserlari — kapitan Xoldarov Shaxboz, serjant Xakimov Jamshid, shuningdek, bo‘lim va sex rahbarlari hamda ishchi-xodimlar faol ishtirok etdilar.
Tadbir davomida so‘zga chiqqanlar tomonidan Vatanimiz tinchligi va osoyishtaligini ta’minlash yo‘lida fidokorona xizmat qilayotgan harbiy xizmatchilarning jasorati, mardligi va yuksak mas’uliyati alohida e’tirof etildi. Tinch osmon ostida barqaror hayot kechirayotganimiz yurtimizning mard va jasur o‘g‘lonlari — Vatan himoyachilarining fidoyiligi va matonati samarasi ekanligi ta’kidlab o‘tildi.
Bayram tadbiri badiiy qism bilan boyitilib, Qutqaruv otryadi qutqaruvchisi Axmedov Mirzohidjon tomonidan jonli ijroda ijro etilgan kuy-qo‘shiqlar tadbir ishtirokchilariga ko‘tarinki kayfiyat bag‘ishladi.
Tadbir yakunida Vatan ravnaqi va milliy xavfsizlikni ta’minlash yo‘lida o‘zining munosib xizmatlari bilan ajralib turgan, zahiradagi harbiy xizmatchilar safidan bo‘lgan hamda bugungi kunda korxonamizda mehnat faoliyatini samarali olib borib, yuqori darajadagi kasbiy faollik, intizom va mas’uliyat namoyon etayotgan bir guruh xodimlar bayram munosabati bilan tantanali ravishda taqdirlandilar.
Mazkur tadbir ishchi-xodimlar o‘rtasida vatanparvarlik tuyg‘ularini mustahkamlash, harbiy xizmatga hurmat ruhini oshirish hamda milliy g‘urur va fuqarolik mas’uliyatini yuksaltirishga xizmat qildi.

В ЧЕСТЬ 14 ЯНВАРЯ — ДНЯ ЗАЩИТНИКОВ РОДИНЫ СОСТОЯЛОСЬ ТОРЖЕСТВЕННОЕ МЕРОПРИЯТИЕ
В связи с 14 января — Днём защитников Родины, а также 34-й годовщиной со дня образования Вооружённых Сил Республики Узбекистан, в обществе состоялось торжественное духовно-просветительское мероприятие под девизом «Национальная армия — щит Родины, страж нашего мира и спокойствия!».
В мероприятии приняли участие руководство предприятия, представители профсоюзного комитета, офицеры Восточного военного округа — капитан Холдаров Шахбоз, сержант Хакимов Джамшид, а также руководители отделов и цехов и работники предприятия.
В ходе мероприятия выступающие особо отметили мужество, отвагу и высокий уровень ответственности военнослужащих, самоотверженно несущих службу во имя обеспечения мира и стабильности в нашей стране. Было подчёркнуто, что спокойная и благополучная жизнь под мирным небом является результатом преданности, стойкости и героизма защитников Родины — верных сыновей Отечества.
Праздничное мероприятие было дополнено культурно-художественной программой. Живое исполнение музыкальных произведений спасателем, спасательного отряда Ахмедовым Мирзохиджоном подарило участникам мероприятия приподнятое настроение и яркие эмоции.
В завершение мероприятия, в честь праздничной даты, были торжественно награждены сотрудники из числа военнослужащих запаса, которые внесли достойный вклад в развитие Родины и обеспечение национальной безопасности, а также в настоящее время демонстрирующие высокий профессионализм, дисциплину и ответственность в трудовой деятельности на предприятии.
Данное мероприятие несомннено послужило укреплению патриотического духа среди работников, повышению уважения к военной службе, а также развитию чувства национальной гордости и гражданской ответственности.