“KIMYOGARLAR KUNI” MUNOSABATI BILAN BAYRAM DASTURXONI YOZILDI
Farg‘ona shahri, Qirg‘uli mavzesida joylashgan “Visol” tantanalar majmuasida “Kimyogarlar kuni” munosabati bilan bayram tadbiri o‘tkazildi. Tadbir doirasida bayramona dasturxon yozilib, mehmonlar uchun ko‘ngilochar chiqishlar va raqslar namoyish etildi.
Bayramni jamiyat boshqaruv raisining birinchi o‘rinbosari Umidillo Ismatillayevich ochib berdi. U o‘z tabrik so‘zida barcha xodimlarni kasb bayrami bilan samimiy qutlab, ularning kimyo sanoati va korxona rivojiga qo‘shayotgan hissasini alohida e’tirof etdi hamda minnatdorchilik bildirdi.
So‘ng uzoq yillar davomida korxonada samarali faoliyat yuritib kelayotgan, fidokorona mehnati bilan boshqalarga o‘rnak bo‘lgan bir guruh ishchi-xodimlar Kasaba uyushmasi tomonidan qimmatbaho sovg‘alar va faxriy yorliqlar bilan taqdirlandilar.
Tadbirning badiiy qismi sifatida Marg‘ilon shahar Musiqali maqom teatri ijodiy guruhi tomonidan tayyorlangan o‘zbek xalq qo‘shiqlaridan iborat konsert dasturi namoyish etildi. Mazkur chiqishlar barcha ishtirokchilarga bayramona kayfiyat ulashdi.

В ЧЕСТЬ “ДНЯ ХИМИКОВ” БЫЛ ОРГАНИЗОВАН ПРАЗДНИЧНЫЙ ВЕЧЕР
В торжественном комплексе “Visol”, расположенном на массиве Киргули города Фергана, в честь “Дня химиков” состоялось праздничное мероприятие. В рамках торжества был накрыт праздничный дастархан, а для гостей были организованы развлекательные выступления и танцы.
Мероприятие открыл первый заместитель председателя правления общества Умидилло Исматиллаевич. В своей поздравительной речи он сердечно поздравил всех работников с профессиональным праздником, особо отметив их вклад в развитие химической промышленности и предприятия, а также выразил им благодарность.
Далее группа работников, долгое время проработавших на предприятии и своим самоотверженным трудом служащих примером для других, была награждена ценными подарками и почётными грамотами от Профсоюзного комитета предприятия.
Художественную часть мероприятия украсил концерт, подготовленный творческим коллективом Музыкального театра макома города Маргилан, в программу которого вошли узбекские народные песни. Эти выступления подарили всем участникам праздничное настроение.