“KIMYOGAR” BOLALAR OROMGOHIDA YONG‘IN VA FAVQULODDA VAZIYATLAR XAVFSIZLIGI BO‘YICHA O‘QUV MASHG‘ULOTLARI O‘TKAZILDI
“Farg‘onaazot” aksiyadorlik jamiyati Fuqarolar muhofazasi va favqulodda vaziyatlar (FM va FV) boshqarmasi kompleks rejasiga muvofiq, 9-iyul kuni “Kimyogar” bolalar sog‘lomlashtirish oromgohida profilaktik tadbir o‘tkazdi.
Tadbirda soha vakillari bolalar bilan favqulodda vaziyatlarda to‘g‘ri harakat qilish, yong‘in xavfsizligi bo‘yicha profilaktik suhbat o‘tkazdi. Bolalar ma’lumotga boy ma’ruzani qiziqish bilan tinglashdi.
Shuningdek, tadbir doirasida FVB OYXTTEning va Qutqaruv otryadining  maxsus texnikalari va jihozlar ko‘rgazmasi tashkil etildi. Bolalarga yong‘inga qarshi vositalardan foydalanish usullari amaliy namoyish etildi va tushuntirildi.
Keng ko‘lamli tadbir - gaz niqoblaridan foydalanish musobaqasi, zilzila paytida xavfsiz harakatlar bo‘yicha amaliy mashqlarni o‘z ichiga oldi.
Tadbir yakunida musobaqada faol ishtirok etib g‘olib bo‘lgan bolalar “Farg‘onaazot” AJ Kasaba uyushmasi qo‘mitasining esdalik sovg‘alari va Yoshlar ittifoqi Kengashining diplom va kitoblar to‘plami bilan taqdirlandi.

В ДЕТСКОМ ОЗДОРОВИТЕЛЬНОМ КОМПЛЕКСЕ «KIMYOGAR» ПРОВЕДЕНЫ УЧЕБНЫЕ ЗАНЯТИЯ ПО ПОЖАРНОЙ БЕЗОПАСНОСТИ И ДЕЙСТВИЯМ В ЧРЕЗВЫЧАЙНЫХ СИТУАЦИЯХ
В соответствии с комплексным планом Управления гражданской защиты и чрезвычайных ситуаций (ГЗ и ЧС) Акционерного Общества «Farg‘onaazot» 9 июля в ДОК «Kimyogar» состоялось профилактическое мероприятие.
В ходе мероприятия специалистами Управления ГЗ и ЧС и пожарными была проведена профилактическая беседа с детьми о правильных действиях в чрезвычайных ситуациях и правилах пожарной безопасности. Дети с большим интересом слушали содержательную лекцию.
Также в рамках мероприятия была организована выставка специальной техники и оборудования Отдела организации и обеспечения пожарной безопасности на особо важных объектах УЧС Ферганской области и Спасательного отряда предприятия. Детям на практике продемонстрировали и объяснили способы применения средств первичного пожаротушения.
Многоплановое мероприятие включало в себя соревнования по использованию противогазов, практические занятия по безопасным действиям при землетрясениях.
В завершение мероприятия, победители конкурса по использованию противогаза, были награждены памятными подарками профсоюзного комитета и дипломами, а также набором книг первичной организации Союза молодёжи предприятия.