JAMIYAT SEXLARIDA “HALOLLIK VAKSINASI” BO‘YICHA PROFILAKTIK TADBIRLAR O‘TKAZILMOQDA
Korxonaning sex va boshqarmalarida O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2021- yil 6- iyul kunidagi PQ- 5177-son “Korrupsiyaga qarshi kurashish faliyatini samarali tashkil etishga doir qo‘shimcha chora-tadbirlar to‘g‘risida”gi Qarorini 11-bandi ijrosini taminlash, “halollik vaksinasi” tamoyili asosida xodimlarda, shuningdek, yoshlarda, korrupsiyaga qarshi kurashish yunalishi bo‘yicha profilaktik ta’sir choralari o‘tkazish, manfaatlar to‘qnashuvi va odob-axloq qoidalari bo‘yicha bir qator tadbirlar o‘tkazilib kelinmoqda.
Mazkur tadbirlar jamiyat Komplayens xizmati tomonidan tashkil etilgan bo‘lib, unda Kasaba uyushmasi qo‘mitasi, Тartib-maxfiy boshqarmasi, Idoraviy harbiylashgan qo‘riqlash xizmati hamda Ishlab chiqarish texnik boshqarmasi rahbarlari ishtirok etishdi.
Ma’ruzachilar mavzuga oid, ya’ni, korrupsiyaga qarshi kurash borasidagi qaror va farmonlar, mehnat intizomi va ichki tartib-qoidalariga rioya qilish, Odob-axloq kodeksi, ma’naviy-ma’rifiy soha, ijtimoiy himoya to‘g‘risida so‘z yuritdilar.
Shuningdek, soha mutaxassislari tomonidan huquqiy savodxonlikning dolzarb masalalariga, jumladan, manfaatlar to‘qnashuvi haqida tushuntirishlar olib borildi.

«ВАКЦИНА ЧЕСТНОСТИ» ПРОФИЛАКТИЧЕСКИЕ МЕРОПРИЯТИЯ ПРОВОДЯТСЯ В ЦЕХАХ ОБЩЕСТВА
В цехах и подразделениях предприятия реализуется ряд мероприятий по обеспечению исполнения пункта 11 Постановления Президента Республики Узбекистан от 6 июля 2021 года №ПП-5177 «О дополнительных мерах по эффективной организации деятельности по противодействию коррупции», проведению профилактических мероприятий по противодействию коррупции среди сотрудников, а также молодежи на основе принципа «вакцины честности», противодействию конфликту интересов и правил этики.
Организатором мероприятия выступила Служба комплаенса предприятия, при активном участие руководителей профсоюзного комитета, режимно-секретного отдела, ведомственной военизированной охраны и производственно-технического отдела.
Докладчики рассказали о принятых постановлениях и указах по вопросам борьбы с коррупцией, соблюдения трудовой дисциплины и внутреннего распорядка общества, Кодексе этики, духовно-просветительской сфере и социальной защите работников предприятия.
Также были даны разъяснения по актуальным вопросам правовой грамотности, включая конфликты интересов.