“ZAKOVAT” INTELLEKTUAL O‘YINI O‘TKAZILDI
28-aprel — Butunjahon mehnatni muhofaza qilish kuni munosabati bilan korxonamizda Xavfsizlik texnikasi boshqarmasi tomonidan Kasaba uyushmasi qo‘mitasi hamkorlikida sexlararo “Zakovat” intellektual o‘yini yuqori saviyada tashkil etildi. Mazkur tadbirning ko‘zlangan asosiy maqsadi xodimlar o‘rtasida mehnatni muhofaza qilish madaniyatini oshirish, bilim va dunyoqarashni kengaytirish hamda jamoaviy hamkorlikni mustahkamlashdan iborat bo‘ldi.
Zakovat o‘yinida jamiyatning Xlorat-magniy defoliyanti sexi,
Ammiak-3, Mochevina ishlab chiqarish sexi, Aloqa sexi, Xo'jalik sexi va ATS ning og'ir yuklarni ko'tarish uchastkalaridan shakllantirilgan jamoalar ishtirok etib, mehnatni muhofaza qilish, texnika xavfsizligi, ishlab chiqarish jarayonlari hamda umumiy bilimlar bo‘yicha savollarga javob berdilar. Qizg‘in tarzda o‘tgan bellashuv ishtirokchilarning bilim saviyasi, tezkor fikrlashi va jamoaviy ishlash ko‘nikmalarini yana bir bor namoyon etdi.
Bunday intellektual o‘yinlar xodimlar o‘rtasida sog‘lom raqobat muhitini shakllantirish, mehnat xavfsizligi bo‘yicha bilimlarni mustahkamlash hamda korxonada ijobiy ijtimoiy muhitni yaratishda muhim ahamiyat kasb etadi.

ПРОВЕДЕНА ИНТЕЛЛЕКТУАЛЬНАЯ ИГРА «ЗАКОВАТ»
В честь 28 апреля — Всемирного дня охраны труда на предприятии Управлением техники безопасности совместно с Профсоюзным комитетом на высоком организационном уровне была проведена межцеховая интеллектуальная игра «Zakovat». Основной целью мероприятия стало повышение культуры охраны труда среди работников, расширение их знаний и кругозора, а также укрепление командного взаимодействия.
В интеллектуальной игре приняли участие команды, сформированные из работников цеха Хлорат-магниевого дефолианта, цеха «Аммиак-3», цеха производства Мочевины, цеха Связи, Хозяйственного цеха, а также участков по подъёму тяжёлых грузов АТЦ. Участники отвечали на вопросы, связанные с охраной труда, техникой безопасности, производственными процессами и общей эрудицией. Напряжённая и динамичная атмосфера соревнования ещё раз продемонстрировала высокий уровень знаний участников, оперативность мышления и навыки командной работы.
Подобные интеллектуальные игры способствуют формированию здоровой конкурентной среды среди работников, укреплению знаний в области охраны труда, а также созданию позитивного социального климата в коллективе предприятия.
По итогам напряжённого и бескомпромиссного состязания призовые места распределились следующим образом: